★★★★★ 4.7 72 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by beta.daytonhoopla.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Yoke type track rollers bearing
  • full complement cylindrical roller set
  • with axial guidance labyrinth seals on both sides
  • Bearing steel material
  • 20MM*47MM*25MM
UPC 704543539156
Brand Name NTNSKFAGINAIKO
Item Weight 0.25 Kilograms
Manufacturer NTNSKFAGINAIKO
Material Type Metal
Bearing Number NUTR20-X-A
Item Thickness 25 Millimeters
Item Dimensions 0.79 x 1.85 x 0.98 inches
Outside Diameter 47 Millimeters
Specification Met ISO 9001
Included Components NUTR20-X-A
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
72 ratings | 30 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (62)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (7)